pl
en
de

Okolica

 
    Restauracja i hotel położone są w urokliwym miejscu Opolszczyzny – Kamieniu Śląskim licznie odwiedzanym przez turystów, pielgrzymów i kuracjuszy.
 
    Nasz obiekt usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Sanktuarium Świętego Jacka oraz Zespołu Turystyczno-Wypoczynkowego „Sebastianeum Silesiacum”. Obiekty te otoczone są przepięknym parkiem, w którym to można spacerować i zażywać ruchu na świeżym powietrzu. W Sanatorium można skorzystać z zabiegów leczniczych jak i odświeżyć swoje ciało w basenie. Sanatorium posiada również stadninę koni, która to pozwala na zwiedzanie okolicy konno.
 
    Kamień Śląski to miejscowość o bogatej ponad 900-letniej historii, jest laureatem konkursu Piękna Wieś Opolska 2004 oraz została wyróżniona w roku 2000 w Europejskim Konkursie Odnowy Wsi. Na terenie miejscowości znajdziemy piękny kościół pw. Świętego Jacka, plac spotkań wiejskich, kompleks sportowo-rekreacyjny wraz z dużym placem zabaw, dyskotekę. Na terenie sportowym można pograć w tenisa, piłkę nożną i siatkową, natomiast w sezonie letnim można również skorzystać z odkrytego basenu przyszkolnego
 
    W okolicy Kamienia Śląskiego jest Góra Św .Anny, na której jest Sanktuarium Świętej Anny Samotrzeciej. Góra Św. Anny jest również parkiem krajobrazowym z racji na bogate walory przyrodnicze i geograficzne oraz jest pomnikiem historii.
 
Linki do stron poświęconych okolicy Kamienia Śląskiego:

 

 

Restauracja i pensjonat U Ewy

Plac Myśliwca 15
47-325 Kamień Śląski
tel. +48 77 4671 161
      +48 782 361 040

e-mail: uewy@uewy.pl

Projekt i wykonanie: Media ISQ Profesjonalne serwisy internetowe
× Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.